دانلود(چگونه به کمک روش های نوین تدریس دانش آموزان را به درس ریاضی علاقه مند نمایم)

چکیده آموزش ریاضی یعنی هر چیزی كه مربوط به آموزش و یادگیری ریاضیات می شود. سابقه آموزش ریاضی بعنوان یك رشته دانشگاهی به كمتر از یك قرن می رسد زمان شروع این رشته از هنگامی بود كه آموزش دبیران به دانشگاهها برده شد . ریاضیات پیش آهنگ دانش هاست هر كس كه چگونه به کمک روش های نوین تدریس دانش آموزان را به درس ریاضی علاقه مند نمایم|40063899|aks2029463|چگونه به کمک روش های نوین, تدریس دانش آموزان را به درس ریاضی, علاقه مند نمایم
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان چگونه به کمک روش های نوین تدریس دانش آموزان را به درس ریاضی علاقه مند نمایم هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

چکیده

آموزش ریاضی یعنی هر چیزی كه مربوط به آموزش و یادگیری ریاضیات می شود. سابقه آموزش ریاضی بعنوان یك رشته دانشگاهی به كمتر از یك قرن می رسد زمان شروع این رشته از هنگامی بود كه آموزش دبیران به دانشگاهها برده شد . ریاضیات پیش آهنگ دانش هاست هر كس كه می خواهد درست بیندیشد و بهتر فكر كند ناگزیر است كه با ریاضیات آشنا شود. علمای ریاضی و دانشمندان در رشته های مختلف بر این باورند كه هر علمی كه زیر بنای دانش ریاضی نباشد علم نیست . بر اساس این اندیشه بزرگ باور فرهنگی مربیان ما در این راستا حائز اهمیت بسیار خواهد بودتا بتوانند بستر لازم را برای تعمیق این مؤلفه فراهم نمایند.در چنین شرایطی نظام تعلیم و تربیت می تواند مدعی و منادی احیاء دانش ریاضی بعنوان زیرساخت و مفروضه اصلی در تمامی دروس علوم پایه های تحصیلی باشد. در جامعه امروزی به هر شاخه‌ای از علوم که بنگریم به طور مستقیم یا غیر مستقیم تأثیر و دخالت ریاضی را می بینیم و کمترین تأثیری که می توان داشته باشد ایجاد نظم افراد است . این شاخه از علوم نیز همانند تعلیم احتیاج به یادگیری مفاهیم دبیرستان و پایین دارد . امروزه اگر علمی را نتوان به زبان ریاضی بیان کرد علم نمی باشد . و این علم چه از لحاظ اقتصادی و اخلاقی حق علوم فراگیران می باشد پس به نظرمی رسد با بهره‌مندی از امکانات و به کار بستن شیوه‌های مناسب آموزش توسط دبیران و با روش‌های متنوع و جذاب دانش آموزان را به ارزش و اهمیت این درس علاقمند و مطلع نمود اینجانب اعظم سر افراز در اقدام پژوهی فوق تصمیم دارم با ارائه راهکار های نوین تدریس ریاضیات علاقه و توجه دانش آموزانم را به این درس پایه معطوف کرده و آنان را در این درس موفق گردانم.

مقدمه

قوانین حاکم بر طبیعت به خودی خود قابل فهم نیستند مگر زبانی را که این قوانین با آن نوشته شده اند فراگرفته و با آن آشنایی کامل پیدا کنیم .این قوانین با زبان ریاضی نوشته شده اند . " گالیله"

دبیر هنرمند کسی است که با ایجاد شرایط و موقعیت های مناسب آموزشی خود کمتر تدریس کند ولی دانش آموزان بیشتر یاد بگیرند.تدریس موفقیت آمیز ریاضی بستگی دارد به این که عوامل زیر را به طور موثر در تدریس به کار گیرید :

۱-تعیین مفاهیم ریاضی که باید تدریس شوند .

۲-معلومات قبلی دانش آموزان در زمینه ی ریاضی معین شود.

۳-همکاری والدین در آموزش ریاضی.

۴-برنامه ریزی دقیق در آموزش ریاضی.

۵-اعمال مدیریت کارامد در کلاس ریاضی.

زمانی تخصص تدریس در دبیر ریاضی رشد پیدا می کند که هر سال حاصل فعالیت های تدریس خود را به صورت یک تجربه مفید و موثر در کار خود به کار گیرد. تن دادن به تغییر در روش های تدریس به دبیر ریاضی فرصت خواهد داد که کیفیت کار تدریس خود را در تدریس ریاضی افزایش دهد.البته به منظور بالا بردن سطح درک و آگاهی خود در ریاضیات پایه نیز به موازات کوشش هایی که انجام میدهید روحیه قابل انعطاف و خلاق داشته باشید.


مطالب دیگر:
📃چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نظریه های شخصیت📃بررسی کامل انواع نظریه ها و رویکردهای مختلف شخصیت📃ابعاد و مولفه های تست شخصیتی 5 عاملی کاستا و مک گری📃مدل های پنج عاملی شخصیت و عوامل تاثیر در پیدایش آنها📃انواع نظریه های شخصیت و پیشینه مدل های مبتنی بر بر تحلیل عوامل📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق باورهای خودکارآمدی 47 صفحه📃چارچوب نظری و پیشینه پژوهش باورهای خودکارآمدی📃پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه باورهای خودکارآمدی📃پیشینه تحقیق و مبانی نظری در مورد باورهای خودکارآمدی📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه یادگیری شناختی اجتماعی بندورا📃چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نظریه یادگیری شناختی اجتماعی بندورا📃فصل دوم پایان نامه نظریه یادگیری شناختی اجتماعی بندورا📃نظریه یادگیری شناختی اجتماعی بندورا و باورهای خودکارآمدی📃ماهیت خودکارآمدی و بررسی منابع و مولفه های آن📃تشریح مفهوم باورهای خودکارآمدی و ابعاد روانشناختی آن 📃​​​​​​​تاثیرات باورهای خودکارآمدی بر کارکردهای روانشناختی📃تحلیل تحولی باورهای خودکارآمدی در گستره زندگی📃مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های سلامت روانی 55 صفحه📃چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نظریه های سلامت روانی📃پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نظریه های سلامت روان📃ادبیات نظری و پیشینه تجربی نظریه های سلامت روانی📃بررسی نظریه های مختلف در مورد سلامت روانی📃اصول بهداشت روانی و عوامل موثر در تامین سلامت روان📃بررسی رویکردهای سلامت روانشناختی و خصوصیات افراد دارای سلامت روان📃پیشینه تحقیق و مبانی نظری درباره مهارت های اجتماعی 72 صفحه