دانلود(شهرسازی نوین)

به دو خانه زیر نگاه کنید. هر دو از نظر شکل، اندازه و کاربرد یکسان هستند. هر دو محل زندگی قشر متوسط جامعه است. اما از خود بپرسید کدامیک مناسب تر است. خانه ای که در سمت چپ مشاهده می کنید اثری منزوی از سبک مدرنیسم در دوران ویکتوریایی است. همسایه ها اغلبشهرسازی نوین|40192060|aks2029463|شهرسازی نوین, شهرسازی کلان شهر ها ,شهرسازی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان شهرسازی نوین هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

به دو خانه زیر نگاه کنید. هر دو از نظر شکل، اندازه و کاربرد یکسان هستند. هر دو محل زندگی قشر متوسط جامعه است. اما از خود بپرسید کدامیک مناسب تر است.

خانه ای که در سمت چپ مشاهده می کنید اثری منزوی از سبک مدرنیسم در دوران ویکتوریایی است. همسایه ها اغلب در عرض خانه هستند، این خانه تنها یک ایوان کوچک و باریک دارد و در راه پله مدرن این ساختمان هم خبری از همسایه ها نیست. هیچکس برای پیک نیک و تفریح در چمن های جلوی خانه نمی نشیند و اوقات خود را در زیر درختچه های تزئینی نمی گذرانند. این ساختمان های جدید انگار در یک عزای همیشگی به سر می برند.

ساختمان سمت راست در یک روستای کوچک در "سانتیلانا دل مار" اسپانیا واقع شده است. اتاق های داخلی خانه فاقد تهویه مناسب هوا و دیگر امکاناتی که در

خانه ای سبک مدرن موجود است، می باشد. همانطور که مشاهده می کنید در مقابل خانه از چمن کاری و درختچه های تزئینی خبری نیست. اما با این حال حتی در هنگام ظهر که ساکنین خانه در داخل خانه و در حال استراحت هستند باز هم دیوارهای بیرونی خانه حس سرزندگی و شادابی را منعکس می سازد. کاملا مشخص است که مردمی در این خانه زندگی می کنند؛ از پنجره ها گل آویخته شده و مغازه ای که در طبقه اول قرار گرفته اجناسش را به مردم می فروشد.

طراحی دقیق به خلق ساختمان های آمریکایی منجر شد. این ساختمان ها دارای پنجره هایی متقارن هستند و در مقابل آنها به شیوه ای منظم درختچه هایی کاشته می شوند. اما در نقشه کشی آن اشکالاتی به وجود می آمد. شاید معماران از جانب افکار کوته فکرانه بساز و بفروش ها تحت فشار قرار گرفته بودند و یا قوانین و مقررات دست و پاگیر محلی این مسائل را بوجود آورده، شاید هم خود این معماران اصول انسانیت را فراموش کرده بودند.

در اواسط دهه هشت قرن نوزدهم، نسل جدیدی از معماران و شهرسازان در صدد یافتن راهی بودند تا بتوانند شهر ها و روستاهای آمریکا را متمدن و مطابق آداب انسانی بازسازی کنند. این افراد طراحی را از سبک معماری اروپایی رایج در روستاها مانند روستای "سانتیلانا دل مار" الهام گرفتند؛ معماران آمریکایی در حال گذر از چالش هایی هستند تا بتوانند در شهرسازی مردم را در اولویت قرار دهند.

بر مبنای ایده آل های ، حتی مراکز خرید و پایگاه های نظامی هم می بایست محیط هایی سرزنده و شاداب باشند. اما مهیا کردن محیطی دلپذیر و دوستانه تنها با اضافه کردن جعبه های گل به محیط امکان پذیر نمی باشد. الگوی ساختار شهر ها می باست مورد بازبینی قرار گیرد و شاید هم ساختار زندگی شهروندان بید تغییر کند.

نکاتی که در شهرسازی کلان شهر ها می بایست مد نظر قرار گیرد.


مطالب دیگر:
پاورپوینت کارگاهی آسیب های خانوادهپاورپوینت کارگاه آموزشی غرب شناسیپاورپوینت شناخت و اهمیت نمازپاورپوینت شناخت دشمنی به نام آمريکاپاورپوینت سمینار ارشد موتور جستجوی قرآنی وبپاورپوينت سمینار ارشد معرفی مجموعه‌ای از الگوهای فرآیند مخصوص نرم‌ افزارهای بی درنگپاورپوینت سمینار یک مدل اعتماد توزیع شده برای محیطهای محاسبات فراگیرپاورپوینت سمینار شبکه واژگان فارسی و کاربرد آن در گسترش پرسش جستجوپاورپوينت نظام روابط کار در سازمانپاورپوينت نظارت بر عملکرد مدیرانپاورپوینت سمینار استفاده از روشهای داده كاوی در تشخیص نفوذ به شبكه های كامپیوتریپاورپوینت سمینار ارشد تزریق نیازمندی های غیر وظیفه ‌مندی به معماری نرم افزار پاورپوینت زندگینامه فردوسیدانلود پاورپوینت بیوشیمی آنزیم هاپاورپوینت قانون اساسی و حاکمیت آندانلود پاورپوینت کتاب برنامه ریزی کاربری اراضی شهری از دکتر زیاریپاورپوینت ساختمان های پیش ساخته 3d-panel و پانلهای ساندویچیپاورپوینت گچ و اندودهای گچیدانلود پاورپوینت کتاب تغذیه در دوران بارداریدانلود پاورپوینت کتاب حسابداری صنعتی 3 از فریور و عربیپاورپوینت کتاب و درس اقتصاد خردپاورپوینت کتاب و درس تاریخ و ادبیات (2) - دکتر توفيق هـ. سبحانیپاورپوینت الکتریسیته 11 اسلایدپاورپوینت روش های پیشگیری از کمبود یُدپاورپوینت عوارض چاقی و اضافه وزن بلوغ زودرس